Pozor na umelé nízkokalorické sladidlá!

Pozor na umelé nízkokalorické sladidlá!
Rubrika: Výživové doplnky by Anna Brandejs 19.03.2020
tlač

Neschudnete po nich, naopak, pravdepodobne priberiete...

Aspartam, sacharín, alebo sukralóza - sú schválené ako bezpečné pre ľudí, ale:

Sukralóza

V časopise Journal of Toxicology and Environmental health uviedli štúdii, že sukralóza znižuje počet prospešných baktérií v črevách o polovicu a prispieva k zvyšovaniu telesnej hmotnosti.

Sacharín

Centrum výskumu stravovacích návykov pri Purdue Univerzity zistil, že konzumácia potravín, sladených sacharínom vedie k väčšiemu priberaniu na váhe a rastu telesného tuku ako pri konzumácii rovnakých potravín sladených cukrom.

Aspartám

Dve hlavné zložky aspartámu, fenylalanín a kyselina asparágová, stimulujú vylučovanie inzulínu a leptínu, hormónov, ktoré telu nariaďujú ukladať tuk. Ďalšia štúdia ukazuje, že po užití veľkého množstva fenylalanínu, sa nám môže znížiť hladina hormónu serotonínu, čo je neurotransmiter, ktorý nám hovorí že sme sýti. Nízka hladina serotonínu spôsobuje ďalšiu chuť na jedlo. Aspartám navyše je excitotoxin - toxická látka, ktorá v určitom množstve môže stimulovať nervové bunky až tak, že sa pokazia, alebo zahynú.

(Zdroj: Kimberly Snyder, C.N., The Beauty detox solution)

A obyčajný cukor je vo veľkom množstve tiež škodlivý. Takže asi jediná cesta je zbaviť sa závislosti na sladkom a sacharidy získavať skôr z nesladkej zeleniny, alebo ovocia s nízkym glykemickým indexom.

Toto je aj odpoveď pre všetkých čo sa pýtajú, prečo je náš Collagen +11 by Anna Brandejs v tobolkách, nie v podobe tekutej či práškovej. Len kapsula zaručuje čistý doplnok stravy. Do kolagénov, ktoré sú v podobe prášku alebo už hotového nápoja sa pridávajú rôzne ochucovadlá, farbivá a aj sladidlá, často napríklad vo forme sukralózy.

COLLAGEN + 11 by Anna Brandejs Zdokonaľte svoju pleť zvnútra s COLLAGEN + 11 by Anna Brandejs s najčistejším rybím kolagénom a patentovanými Ceramosidmi. Svetovo unikátne zloženie navrhla sama Anna Brandejs, pretože na trhu nenašla nič, čo by uspokojilo jej náročné požiadavky. Získajte mladistvo spevnenú a vyhladenú pleť vďaka doplnku stravy, ktorý vyhladí vrásky, rozjasní a zjemní pleť až o 63%.
Na sklade
Cena: 74,00 EUR

Koniec článku