Kolagén na vlasy? Áno, vďaka doplnkom stravy s kolagénom budete mať krásne vlasy

Kolagén na vlasy? Áno, vďaka doplnkom stravy s kolagénom budete mať krásne vlasy
Rubrika: Výživové doplnky by Anna Brandejs 19.03.2020
tlač

Jednoduchá odpoveď znie - áno!

Kolagén, ktorý organizmus prijme prostredníctvom doplnkov stravy, mu totiž poskytne dostatočnú výživu, ktorú vlasové vačky (folikuly) pre rast zdravého vlasového vlákna potrebujú. Najlepšou voľbou je kolagén I. typu, predovšetkým vo forme morského kolagénu, ktorý je najbohatším zdrojom esenciálnych aminokyselín ako je prolín. Tie nielen, že vlas posilňujú a hrubne vlasové vlákno, ale navyše redukujú aj vypadávanie vlasov a urýchľujú ich rast.

Posilňuje kolagén vlasy?

Áno, kolagén je účinným, a zároveň prirodzeným spôsobom, ako vlasy posilniť a zahustiť. Okrem toho, že urýchľuje rast vlasov a bráni ich vypadávaniu, zlepšuje aj zdravie pleti a nechtov. Pravidelná konzumácia kolagénu môže zlepšiť zdravotný stav vlasov tým, že im dodáva esenciálne aminokyseliny, ktoré organizmus potrebuje pre produkciu nových vlasových vlákien.

Ako to funguje? Vlasy pozostávajú predovšetkým z bielkoviny keratínu. Pretože je kolagén bohatým zdrojom esenciálnych aminokyselín, ktoré kreatín v tele utvára, napomáha aj zahusteniu vlasov. Na svedomí to má predovšetkým aminokyselina prolín.

Antioxidanty pre krásne vlasy

Ďalším dôležitým prvkom pre zdravé vlasy je stav vlasových vačkov. Aby boli vlasy silné, lesklé, zdravé a nevypadávali, musia byť zdravé aj folikuly. Vlasové vačky však často poškodzujú voľné radikály, ktoré sa v pokožke hromadia v dôsledku chronického stresu, zlej stavy, ultrafialového žiarenia alebo len rastúceho veku. Podľa štúdie uskutočnenej na Tokyo Medical University majú voľné radikály na vypadávanie vlasov priamy vplyv. Čím viac voľných radikálov sa podľa štúdie hromadí v koži vo vlasovej časti hlavy, tým výraznejšie je zmenšovanie a hrúbky vlasov a ich vypadávanie.

Práve tu môže pomôcť kolagén. Sám je totiž bohatý na antioxidanty, ktoré škodlivé voľné radikály neutralizujú, a tým pôsobí preventívne proti poškodeniu vlasov. Najmä kolagén I. typu je v neutralizácii voľných radikálov účinný a stimuluje regeneráciu vlasov, rovnako ako spomaľuje ich vypadávanie. Antioxidanty ale nepôsobia len proti vypadávaniu vlasov, preventívne môžu pôsobiť aj proti ich šediveniu.

O kolagéne sa vie, že zlepšuje elasticitu pleti a redukuje vrásky. Pre krásu a zdravie vlasov je však elasticita pokožky vo vlasovej časti hlavy kľúčová. Vrstva kože, v ktorej sú umiestnené vlasové folikuly, môže podliehať negatívnemu vplyvu starnutia, ktoré ju samozrejme v priebehu času začína poškodzovať, a následne má za následok vypadávanie vlasov spojené s vyšším vekom. Pretože kolagén posilňuje kožu celkovo, zlepšuje tým aj stav vlasov vo vyššom veku.

Aký kolagén je na vlasy najlepší?

Rovnako ako pre zlepšenie stavu pleti, tiež pre krásu a zdravie vlasov je kľúčový kolagén I. typu, a na ten je bohatý predovšetkým morský kolagén. Jeho molekuly sú totiž menšie a majú lepšiu biologickú využiteľnosť organizmom. Obsahuje tiež veľké množstvo aminokyseliny hydroxyprolínu, ktorý je základom pre zdravú pleť.

Usudzuje sa, že kolagénu existuje viac ako 16 typov a všetky majú na organizmus rôzny účinok. Napríklad kolagén II. a III. typu sú bohaté na aminokyselinu glycín. Tá je zodpovedná za zdravie kostí, kĺbov a vnútorných orgánov.

COLLAGEN + 11 by Anna Brandejs Zdokonaľte svoju pleť zvnútra s COLLAGEN + 11 by Anna Brandejs s najčistejším rybím kolagénom a patentovanými Ceramosidmi. Svetovo unikátne zloženie navrhla sama Anna Brandejs, pretože na trhu nenašla nič, čo by uspokojilo jej náročné požiadavky. Získajte mladistvo spevnenú a vyhladenú pleť vďaka doplnku stravy, ktorý vyhladí vrásky, rozjasní a zjemní pleť až o 63%.
Na sklade
Cena: 74,00 EUR

Koniec článku